İçeriğe geç
- Ana sayfa » Yararlı Bilgiler » Hızlı güncelleme

Hızlı güncelleme

Internet Download Manager Yardım –> Güncellemeleri Denetle menüsünden IDM’nin varsa eğer son güncellemelerini kolayca yükleyebilirsiniz.  Bu işlemi yapabilmeniz için IDM lisansınızın olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Güncelleme işlemi hakkında yardım videomuz: https://youtu.be/v3uvJtW2HmM

Güncelleme butonuna tıkladığınız halde hiç bir işlemi başlamıyorsa eğer daha önce maalesef internet download manager’ın orjinal olmayan versiyonundan kullanmışsınız demektir. Bu tarz orjinal olmayan versiyonlar programın lisans kontrolünü devre dışı bırakabilmek için bilgisayarınızın IDM’nin orjinal sitesine bağlantı yapmasını engellemektedirler. Problemi düzeltebilmek için bilgisayarınızın C:\Windows\System32\drivers\etc klasöründeki host dosyasını notepad’le açıp içerisinde bulunan;
127.0.0.1 tonec.com
127.0.0.1 www.tonec.com
127.0.0.1 registeridm.com
127.0.0.1 www.registeridm.com
127.0.0.1 secure.registeridm.com
127.0.0.1 internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 www.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 secure.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 mirror.internetdownloadmanager.com
127.0.0.1 mirror2.internetdownloadmanager.com
satırlarını silip dosyayı tekrar kaydetmenizle yüksek ihtimalle düzelmiş olacaktır. Yalnız host dosyası Windows için özel bir dosya olduğundan dolayı bu işlemi aynı klasörde yapamazsınız, bu sebepten dolayı host dosyasını önce masaüstüne kopyalayıp, dosyayı orada açıp IDM ile ilgili satırları silip daha sonra aynı klasöre geri kopyalayıp mevcut dosyanın üzerine yazdırınız. Böylece artık yukarıdaki internet download manager full indir butonuna tıklayarak IDM programının son güncel sürümünü bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

3.6/5 - (85 votes)

Bir yanıt yazın