İçeriğe geç
- Ana sayfa » Yararlı Bilgiler » IDM nasıl kullanılır?

IDM nasıl kullanılır?

Ana program penceresi

Ana ekranda daha önce indirmiş olduğunuz dosyaların listesini görebilirsiniz. Bu listede dosyaların boyutu, indirme açıklaması, indirme durumu, muhtemel tamamlanma zamanı vb. gibi ek bilgiler de mevcuttur. Kolon başlığına tıklayarak sıralamayı dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Dosya listesinin üzerinde “URL Ekle, Devam Et, Durdur, Tam. Sil, Seçenekler, Programla” gibi kontrol butonları mevcuttur. Bu butonlar indirme yaptığınız dosyanın durumuna göre tıklanabilir veya tıklanamaz durumda olmaktadır.

“Öner” butonuna tıklayarak Internet Download Manager programını arkadaşınıza kolaylıkla önerebilirsiniz.

“Url Ekle” butonuna tıklayarak yeni bir indirme işlemine başlayabilirsiniz. Açılan ekrana yeni bir dosya adresi girebilir veya daha önce kullandığınız bir adresi yeniden seçebilirsiniz. İndirme yapmak istediğiniz adres kullanıcı adı ve parola gerektiren bir bölümdeyse eğer o siteye ait giriş bilgilerinizi “Yetkilendirme kullan” kutucuğunu işaretleyerek tanımlayabilirsiniz.

Adres formatı geçerliyse eğer bu durumda karşınıza “farklı kaydet” seçeneği çıkacaktır, o ekranda indirme yapmak istediğiniz dosya için açıklama / not girebilir ve dosyanın nereye kaydedileceğini seçebilirsiniz. İndirmeyi iptal etmek istiyorsanız “iptal” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

İndirme yapmakta olduğunuz karşı sunucu devam ettirme özelliğini destekliyorsa eğer bu durumda “duraklat” / “devam et” butonlarını kullanarak dosya indirme işlemini dilediğiniz zaman duraklatabilir ve istediğiniz zaman kaldığınız yerden devam ettirebilirsiniz.

3.4/5 - (5 votes)

Bir yanıt yazın