İçeriğe geç
- Ana sayfa » ALIŞVERİŞ SÖZLEŞMESİ

ALIŞVERİŞ SÖZLEŞMESİ

Lacivert Bilgisayar Yazılım ve İnternet Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak https://www.internetdownloadmanager.com.tr sitemiz üzerinden Internet Download Manager yazılımına ait lisansların Türkiye ana dağıtıcılığını yürütmekteyiz.

Internet Download Manager programı bir indirme yöneticisi programı olup, internetten hali hazırda indirilebilen dosyaları bilgisayara kaydederken görsel olarak daha ayrıntılı bilgiler sunmakta ve dosyaları kendi içerisinde parçalara ayırdığından dolayı kullanıcıya daha hızlı indirme imkanı sağlamakta, indirmek istenilen dosyaların sıralanabilmesi ve takibinin görsel olarak yapılabilmesini sağlamaktadır. Mevcut kullanıma göre internetten indirilemeyen dosyaların bu program sayesinde indirilebilmesi mümkün olamamaktadır. Abonelik gerektiren dosya paylaşım siteleri veya benzer aboneliklerle çalışan sitelerden indirme yapılabilmesi için mutlaka o sitelere ait aboneliklerin mevcut olması gerekmektedir.

Kullanıcın Internet Download Manager programını kullanarak bilgisayarına kaydetmiş olduğu tüm dosyalar kendi sorumluluğunda olup bu dosyaların içeriklerinden veya bu dosyaların çalıştırılması neticesinde kullanıcının bilgisayarında olabilecek zararlardan dolayı şirketimiz hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Kullanıcının ödeme onayından sonra Internet Download Manager serial numarası kullanıcının email adresine gönderilmektedir. Kullanıcıya fiziki olarak CD gönderimi yapılmamaktadır.

1 yıllık lisanslarda lisansın geçerlilik süresi 1 yıldır. Kullanım süresi lisansın ilk defa aktive edilmesiyle başlamakta ve 1 tam yılın sonunda geçerliliğini yitirmektedir. Bu süre sonunda programı kullanmaya devam edebilmek için yeniden lisans satın alınması gerekmektedir.

Ömür boyu lisanslarda programı ömür boyu kullanabilirsiniz ancak ana versiyon güncelleştirmeleri sadece 3 yıl süresince ücretsiz olmaktadır. Üretici firma 3 yıldan sonraki ana güncelleştirmeler için ek ücret talep etme hakkını her zaman saklı tutmaktadır.

Lisanslar sadece tek bir bilgisayarda kullanılmalıdır, farklı bilgisayarlarda aynı anda kullanılan lisanslar IDM merkezi tarafından otomatik olarak bloke edilmektedir. İlerleyen zamanlarda bilgisayarınızı değiştirmek / yenilemek durumunda kaldığınız takdirde mevcut bilgisayarınızdan IDM programını tamamen kaldırdıktan sonra yeni bilgisayarınıza IDM programını kurup, mevcut lisansınızı yeni bilgisayarınızda kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kullanıcı kendisine gönderilen seri numarasını muhafaza etmekle sorumludur. Gelecekte seri numarasını unuttuğu / kaybettiği takdirde seri numarasının tekrar temini için üretici firmayla kendisinin irtibata geçmesi gerektiğini kabul etmiş olur. Şirketimiz unutulan / kaybolan seri numaralarının tekrar temini için herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. IDM şirketinin kuralları gereği lisanslar yalnızca ilk aktive edildikleri email adresine bağlanmış olurlar, dolayısıyla gelecekte email adresinizin kullanılmaz duruma gelmesi durumunda lisansınıza tekrar erişebilmeniz mümkün olamayacak ve yeni bir lisans satın almanız gerekecektir.

Lacivert Bilgisayar Yazılım ve İnternet Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak kullanıcılarımızın şirketimiz aracılığıyla satın almış oldukları Internet Download Manager program lisanslarıyla ilgili olarak abonelik süreleri boyunca Tonec firmasıyla olabilecek iletişimlerine aracılık etmekteyiz. Şirketimiz aracılığı haricinde satın alınan lisanslar için şirketimizin destek vermesi mümkün olamayıp, kullanıcı direk olarak [email protected] email adresinden üretici firmanın destek hattıyla irtibat kurması gerekmektedir.

Lacivert Bilgisayar Yazılım ve İnternet Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak internetdownloadmanager.com.tr sitemiz üzerinden siparişiniz esnasında girmiş olduğunuz kişisel bilgileriniz sizin onayınız dışında ya da yasal bir yükümlülük altında bulunmadığımız sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum veya kuruluş ile paylaşılmayacaktır.

Şirketimiz; tabi olduğu düzenleyici kurumlar ve/veya yasama, yürütme organ ve mercileri kapsamında bu bilgileri yalnızca resmi olarak talep edildiği takdirde gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayacaktır.

Yukarıdaki maddeye ek olarak, kişisel bilgileriniz ilginizi çekebilecek ürünlerin tanıtımı, firmamızla ilgili duyuru, yenilik veya haberlerin e-posta veya cep telefonunuza yollanması suretiyle sadece tarafımızdan olmak üzere ilgili kanunlara aykırı hareket etmeden pazarlama amaçlı kullanılabilecektir.

Kullanıcı alışveriş öncesi onaylamış olduğu bu sözleşmeye göre Lacivert Bilgisayar Yazılım ve İnternet Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi`nin yukarıda belirlemiş olduğu kuralları kabul ettiğini, Tonec firması tarafından herhangi bir nedenle bloke / iptal edilen lisanslardan veya üretici firmaya ait olan programın / güncelleştirmelerin yüklenmesinden dolayı yaşanabilecek her türlü zarar veya mağduriyetlerden, Tonec firması tarafından verilen hizmetin nitelik ve niceliği yanında hizmet sunumunda yapılacak olan olası değişikliklerden dolayı aracılık hizmeti vermekte olan şirketimizi veya sitemizi (internetdownloadmanager.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutmayacağını, satın almış olduğu tam sürüm kullanım lisansının dijital bir ürün olduğunu ve lisans bilgileri kendisine iletildikten sonra ürünü iade edemeyeceğini, farklı bir ürünle değişim yapılmasının mümkün olmadığını ve para iadesi talep edemeyeceğini, mevcut anlaşma gereği ödediği bedel karşılığı asıl hizmeti veren tarafın ve/veya asıl muhatabının Tonec firması olduğunu önceden kabul ve beyan etmiş sayılır.

Son güncelleme: 18 Haziran 2020

4.2/5 - (5 votes)