ANASAYFA  HABERLER IDM NEDİR? DOWNLOAD MOBİL ÖDEME S.S.S SATIŞ ORTAKLIĞI İLETİŞİM  E-MAIL 
lacivert bilgisayar yazılım ve internet hizmetleri san. ve tic. ltd. şti.
LiveZilla Live Chat Software
Hizmetimiz 29.01.2015 Persembe gunu saat 09:30`dan itibaren devam edecektir. Destek taleplerinizi info@internetdownloadmanager.com.tr adresimize gönderebilirsiniz. Alışverişlerinizde bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Telefon desteğimiz şu anda offline durumdadır
E-mail desteğimiz şu anda offline durumdadır
Ödeme Seçeneklerimiz
Avea Mobil Ödeme - TurkcellMobilÖdeme - Vodafone Mobil Ödeme
banka hesaplarımızı görebilmek için lütfen öncelikle sipariş formumuzu doldurunuz, seçtiğiniz banka hesap bilgilerimiz ve sipariş numaranız email adresinize gönderilecektir
Visa, Mastercard
paypalPAYU
bkm express

Internet Download Manager sıkça sorulan sorular ve ayarlar

Internet Download Manager Türkiye distribütörü olduğunuzdan nasıl emin olabilirim?

https://secure.internetdownloadmanager.com/buy_idm.html?lng=tr adresini ziyaret ederek firmamızın Internet Download Manager programının Türkiye distribütörü ve ana dağıtıcısı olduğunu teyit edebilirsiniz.

Satın alacağımız lisans ne kadarlık süre için geçerlidir?

Lisansınızın geçerlilik süresi 1 yıldır.  Kullanım süresi lisansın ilk defa aktive edilmesiyle başlamakta ve 1 tam yılın sonunda geçerliliğini yitirmektedir.  Bu süre sonunda programı kullanmaya devam edebilmek için yeniden lisans satın alınması gerekmektedir.

Ödememi kredi kartı veya mobil ödemeyle gerçekleştirdim, 1 yılın sonunda benden otomatik olarak yeniden ücret alınacak mı?

Bizim üzerimizden yapılan ödemelerde hiç bir zaman otomatik yenileme / kartınızdan sizden habersiz ödeme alınması kesinlikle söz konusu olmamaktadır.

Bilgisayarımı formatlarsam aynı lisans kodunu kullanabilecek miyim?

Bilgisayarınızı formatlarsanız aynı lisansı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yeni bir bilgisayar alırsam aynı lisans kodunu kullanabilecek miyim?

Lisanslamalar IDM serial numaranızı ilk aktive ettiğiniz PC'nin harddisk numarasına göre yapılmaktadır. Yeni bir bilgisayar aldığınız takdirde hard disk numaranız da değişeceği için lisansınız farklı bilgisayarlarda aktive edilmiş olacak ve IDM merkezi tarafından otomatik olarak bloke edilecektir.  Lisansınız bloke olduysa eğer http://www.internetdownloadmanager.com/retrieve_registration.html adresinden sadece bir sefere mahsus olmak üzere yeni bir lisans temin edebilmektesiniz.  Size verilecek olan lisans çoklu bilgisayarlarda kullanım sebebiyle tekrar bloke olduğu takdirde yeni bir lisans alabilmeniz artık mümkün olamamaktadır.

IDM lisansım ne zaman bloke olur?

Dikkat edilmesi gereken nokta serial numaranızın farklı bilgisayarlardan kesinlikle kullanılmaması gerektiğidir, farklı bilgisayarlardan aktive edilmeye çalışıldığında lisansınız üretici firma tarafından otomatik olarak bloke edilmektedir.

Satın aldığımız lisans numarasını hem evimdeki hem de iş yerimdeki bilgisayarlarda kullanabilir miyim?

Satın almış olduğunuz Internet Download Manager lisansının sadece tek bir bilgisayar için geçerli olduğunu ve bu lisans numarasını birden fazla bilgisayarda kesinlikle kullanmamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Bilgisayarımı formatladıktan sonra lisans numaramı kaybettim, lisans numaramı tekrar nasıl elde edebilirim?

http://www.internetdownloadmanager.com/retrieve_registration.html linkine tıklayarak kayıt olurken kullanmış olduğunuz email adresini ilgili bölüme girip akabinde yeni açılan ekranda "Send Letter" butonuna tıklayarak lisans bilgilerinizin tekrar email adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Lisansınızı mobil ödemeyle almış bile olsanız programın kayıt ekranına lisansınızı kaydederken email adresi girmiş olduğunuzdan dolayı lisansızı her zaman o email adresinize göndertebilmektesiniz.

Lisansım bloke oldu, tekrar nasıl açtırabilirim?

Lisansınız bloke olduysa eğer http://www.internetdownloadmanager.com/retrieve_registration.html adresinden sadece bir sefere mahsus olmak üzere yeni bir lisans temin edebilmektesiniz. Size verilecek olan lisans çoklu bilgisayarlarda kullanım sebebiyle tekrar bloke olduğu takdirde yeni bir lisans alabilmeniz artık mümkün olamamaktadır.

Internet Download Manager programını Macintosh bilgisayarımda veya Android / IOS işletim sistemli cep telefonu / tabletlerde kullanabilir miyim?

Internet Download Manager programı şuan için maalesef Macintosh veya Android / IOS işletim sistemli cep telefonu / tabletlerle uyumlu değildir.

Çeşitli forumlarda programın crackli ve tam sürüm olduğu iddia edilen versiyonları mevcut, size ödeme yapmak yerine crack'li versiyon veya kopya serial numarası kullanamaz mıyım?

Çeşitli internet forumlarında crack'li veya tam sürüm olarak adlandırılan versiyonların virüs/trojan tarzı zararlı içerikler barındırdığını ve bilgisayarınıza zarar vereceğini unutmayınız.  Programın resmi dağıtıcısı Tonec firması olup, programın son versiyonunu sitemizdeki download bölümünden bilgisayarınıza kurabilirsiniz.  Firmamızdan satın alacağınız serial numarası ile programı tam sürüm olarak lisanslı bir şekilde kullanabileceksiniz.

IDM son sürümünü nasıl temin edebilirim?

IDM son versiyonunu sitemizin üst menüsünde yer alan "Download" linkine tıklayarak indirebilirsiniz.

Lisans işlemini neden sizin üzerinizden yapmalıyım?

Internet Download Manager'ın kendi sitesinde ödemeleri ancak paypal veya kredi kartıyla yapabiliyorsunuz, IDM resmi Türkiye bayisi olarak bizler banka havalesi, ptt posta çeki veya kredi kartı yöntemiyle TL olarak ödeme kabul edebilmekteyiz, ödemeniz hesabımıza ulaştıktan hemen sonra işlemleriniz gerçekleştirilip size özel lisanslandırılmış olan serial numaranız email adresinize gönderilmektedir.  Ayrıca satış sonrası Türkçe olarak destek de alabilmektesiniz.

Daha önce video`ları izlerken görüntü üzerinde internet download manager`ın "Bu video dosyasını indir" kutucuğu çıkıyordu ancak o kutucuk kayboldu, bu butonu tekrar nasıl geri getirebilirim?

Bu durum genellikle istemeyerek de olsa IDM`in crack`li / kırılmış versiyonlarını yüklemiş olan ancak daha sonra lisans satın alan kullanıcılarda söz konusu olmaktadır, problemi düzeltmek için şu işlemleri yapabilirsiniz; IDM programını çalıştırınız, yukarıdaki menulerden Yardım --> Güncelleştirmeleri denetle yaparak programın en son versiyonunu kullandığınızdan emin olunuz.

Yine program içerisindeki Seçenekler bölümünden 4.kutucuk olan "Gelişmiş tarayıcı ilişkilendirmesini kullan" seçeneğinin seçili olduğundan emin olunuz, alt kısımda kullandığınız tarayıcınızın işaretli olup olmadığını kontrol ediniz.

Seçenekler bölümünde en alttaki "Tarayıcılardaki IDM panelini düzenle" kısmındaki "Düzenle" butonuna tıklayınız. Çıkan ekrandaki "Web oynatıcılarından otomatik olarak indirmeleri yakalama" seçeneğinin işaretli OLMADIĞINDAN emin olunuz.

Internet Explorer kullanıyorsanız eğer, Tools (Araçlar) -> Manage Add-ons (Eklentileri Yönet) bölümüne tıklayın, listeden IDMIEHlprObj nesnesini bulun ve Enable (Etkinleştir) butonuna tıklayınız. Ayrıca yine Internet Explorer`da bulunan Tools (Araçlar) -> Internet Options (İnternet Seçenekleri) tıklayınız, açılan pencerede yukarıdaki Privacy (Gizlilik) bölümüne tıklayınız. "Disable toolbars and extensions when InPrivate Browsing starts" - "InPrivate Gözatma başlatıldığında araç çubukları ve uzantıları devre dışı bırak" kutucuğunun seçili OLMADIĞINDAN emin olunuz. O kutucuk işaretlenmişse eğer işareti kaldırıp Tamam seçeneğine tıklayarak ayarlarınızı kaydediniz.

FireFox veya diğer mozilla tabanlı tarayıcılar kullanıyorsanız eğer http://www.internetdownloadmanager.com/support/firefox_integration.html adresindeki ayarları uygulayabilirsiniz.

Google chrome`da üst menu içerisindeki "Araçlar" --> "Uzantılar" kısmından IDM eklentisinin etkin olduğundan emin olunuz. Eğer bu bölümünde IDM eklentisi gözükmüyorsa şu işlemleri yapınız;

Google chrome üst menu içerisindeki "Ayarlar" --> "Gelişmiş ayarları göster" kısmından "Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı etkinleştir" kutucuğundaki işareti kaldırınız, daha sonra "Araçlar" --> "Uzantılar" bölümüne gidiniz, bu ekran açıkken arka plandan "Bilgisayarım" --> "C:\Program Files\Internet Download Manager" klasörüne giderek içerisindeki "IDMGCExt.crx" dosyasını o ekrana sürükle bırak yapınız, böylece IDM eklentisini Google Chrome'a başarıyla eklemiş oluyorsunuz.

Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen aynı durum devam ediyorsa ve bilgisayarınızı formatlamanıza imkan yoksa eğer geçici olarak farklı bir tarayıcı kullanmanızı önerebiliriz.

Ek olarak, google.com'da "revo uninstaller" programını aratıp, bu programı kurduktan sonra bilgisayarınızdaki mevcut IDM sürümüne ait tüm öğeleri bu program vasıtasıyla kaldırıp, IDM'i www.internetdownloadmanager.com.tr Download sayfamızdan yeniden kurabilirsiniz. Google Chrome'u da aynı şekilde "revo uninstaller" programıyla kaldırıp, yeniden kurmanızı önerebiliriz.

Internet Download Manager'ın diğer download programlarından ne farkı var?

Internet Download Manager içerdiği indirme hızlandırıcı eklentiler ve çok gelişmiş ayarlar nedeniyle internette en çok tercih edilen download yöneticisi programı haline gelmiştir.  Program sürekli olarak güncelleştirilmekte ve mümkün olabilecek bütün yararlı özellikler programa eklenmektedir.  Türkçe dil paketi de kolaylıkla kurulabilmekte böylece programı tamamen Türkçe olarak kullanabilmektesiniz.

Mobil ödemeyle satın aldığımız lisansı IDM programı kabul etmiyor? Yanlış lisans numarası uyarısı veriyor, ne yapabilirim?

Lisans numaranızı programa girerken küçük harf / büyük harflere dikkat ederek giriniz, ek olarak en çok yapılan hatalardan birisi de "g" ve "q" harflerini yanlış yazmaktır..Lisansınızı doğru olarak dikkatlice girdiğiniz takdirde hata vermeyecektir.

Lisans numaramı kayıt ekranına girdim ve o ekran kayboldu, ancak program içerisindeki yukarıdaki menu'de "Kayıt" seçeneğine tıkladığımız zaman "Online kayıt" seçeneği hala aktif durumda?

Kayıt işlemini başarıyla gerçekleştirdiğiniz zaman bile Kayıt menu'sündeki ilk seçenek olan "Online kayıt" seçeneği aktif durumda kalmaktadır, ikinci "Kayıt" seçeneğinin pasif duruma geçtiğinden emin olunuz. Ek olarak, "Yardım" --> "IDM Hakkında" bölümüne girdiğiniz zaman versiyon bölümünün sonunda "FULL" yazması ve o ekranda isim, soyad bilgilerinizin yazılı olması gerekiyor, böylece programı lisanslı olarak kullandığınızdan emin olabilirsiniz. Yine "Yardım" --> "Güncelleştirmeleri denetle" seçeneğinden sadece lisanslı kullanıcılar yararlanabilmektedir.

Yeni lisans numarası satın aldım ancak Kayıt kısmına girdiğim zaman ikinci Kayıt bölümüne tıklayamıyorum, yeni lisansımı programa nasıl girebilirim?

Bu durum mevcut lisansınızın halen sona ermediğinden dolayı kaynaklanmaktadır. Mevcut lisansınız bittikten sonra Kayıt kısmındaki ikinci Kayıt seçeneği tıklanabilir duruma geçecek siz de yeni lisansınızı o bölümden programa girebileceksiniz. Yeni lisans süreniz lisansınızın programa aktive edilmesiyle beraber başlayacağı için lisans sürenizde gün kaybınız olmamaktadır.

Internet Download Manager kullanıyorum ancak hızım biranda yavaşladı, sorun ne olabilir?

Program içerisindeki yukarıdaki menu'den "İndirilenler" --> "Hız limitleme" --> "Kapalı" seçili olduğundan emin olunuz, o bölümde "Aç" seçiliyse eğer internet bağlantınızın ancak bir bölümü download'lar için kullanılmaktadır, bu özellik sayesinde bağlantınızın bir kısmı download'lara ayrılırken geri kalan bağlantınızla da internette siteler arasında dolaşmaya devam edebilmektesiniz.  Hız limitleme özelleğini "Kapat" yaptığınız takdirde tüm internet bağlantınız eskisi gibi download'larınız için kullanılacaktır.

Program içerisinde Seçenekler --> Bağlantı --> Varsayılan azami bağlantı sayısını 8 yerine 16 veya 32 olarak ayarlarsanız eğer dosyaları daha hızlı olarak download yapabilirsiniz (sadece lisanslı kullanıcılara özel ve yalnızca indirme yapılan karşı sunucu destekliyorsa).

Ek olarak, indirme hızınızın download yaptığınız dosya sunucusunun o anki durumuna ve sizin mevcut internet bağlantı hızınızın anlık durumuna göre değişmekte olduğunu unutmayınız, modem`inizi resetlemeniz kendi internet bağlantı hızınızı olumlu olarak etkileyebilmektedir.  Aynı anda birden fazla dosya indiriyorsanız eğer hızınızın dosya sayısına göre bölüneceğini hatırlatmak isteriz.

www.internetdownloadmanager.com sitesine bağlantı yapamıyorum, sayfa görüntülenemiyor diyor?

Bu durum maalesef istemeyerek de olsa daha önce IDM'in crack'li versiyonlarından kurmuş olmanızdan dolayı kaynaklanmaktadır, bu tür crack'li versiyonlar programın lisans kontrolünü devre dışı bırakmak için bilgisayarınızdan www.internetdownloadmanager.com adresine erişimi engellemektedir. Problemi düzeltmek için C:\Windows\System32\drivers\etc klasöründeki host dosyasını notepad'le açıp içerisindeki internetdownloadmanager.com satırlarını silip dosyayı tekrar kaydetmenizle düzelebilecektir.  Yalnız host dosyası özel bir dosya olduğu için bu işlemi aynı klasörde yapamazsınız, bunun için host dosyasını önce masaüstüne kopyalayıp, dosyayı orada açıp IDM ile ilgili satırları silip akabinde aynı klasöre geri kopyalayıp mevcut dosyanın üzerine yazdırınız.

RapidShare / Letitbit / Turbobit Premium abonesiyim, premium aboneliğimi Internet Download Manager programında nasıl kullanabilirim?

Internet Download Manager programı RapidShare, Letitbit, Turbobit ve benzeri paylaşım siteleriyle tam uyumlu olarak çalışmaktadır.  IDM programını çalıştırdığınız zaman yukarıdaki menüden "Seçenekler" ---> "Site Girişleri" ---> bölümüne giriniz, "Yeni" butonuna tıklayarak Sunucu/Yol kısmına rapidshare.com, letitbit.net, turbobit.com veya premium aboneliğinize ait web adresini başına www koymadan yazdıktan sonra premium kullanıcı adı ve şifrelerinizi tanımlayınız, böylece premium aboneliğinizi programa tanıtmış oldunuz, artık bu sitelerden indirme yaparken her seferinde kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekmeyecektir.

Programı lisanslı olarak kullanmaktaydım ancak lisans sürem sona ermeden tekrar "kayıt" ekranı karşıma çıkıyor?

Bu durum windows'un kendi içerisinde yaptığı update'lerden veya bilgisayarınızı formatlamış olmanızdan dolayı meydana gelmiş olabilir. Mevcut lisansınızı yeniden kayıt ekranına girerek lisans sürenizin sonuna kadar programı lisanslı olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Internet Download Manager serial numaranızı hatırlamıyorsanız eğer http://www.internetdownloadmanager.com/retrieve_registration.html linkine tıklayarak kayıt olurken kullanmış olduğunuz email adresini ilgili bölüme girip lisans bilgilerinizin tekrar email adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Bazı web sayfalarına girdiğimde sürekli olarak bazı şeyleri indirme ekranı karşıma çıkıyor, bunu nasıl engelleyebilirim?

Program içerisindeki Seçenekler --> dosya türleri kısmındaki üst bölümde yer alan "Varsayılan" butonuna tıklayınız, daha sonra alt kısımdaki "otomatik olarak indirmelerin başlatılmayacağı adreslerin listesi" kısmından "Listeyi düzenle" diyerek açılan sayfadaki ilk kutucuğun işaretli olduğundan emin olunuz, böylece siz karşınıza çıkan indirme ekranını iki kere iptal ederseniz o siteden indirmeler için otomatik uyarı ekranı karşınıza çıkmayacaktır. İndirmelerin otomatik olarak başlatılmayacağı adresleri dilerseniz o ekrandan kendiniz de ekleyebilmektesiniz.

"bazı siteler aynı anda iki dosya indirmeye izin vermiyor" uyarısı karşıma çıkıyor, nasıl indirme yapabilirim?

Bu uyarı genelde premium abonelik gerektiren download sitelerinden ücretsiz indirme yapılması esnasında meydana gelmektedir. Çözüm için şu işlemleri deneyebilirsiniz;

- Dosya indirme linkine direk tıklamak yerine, mouse’un sağ düğmesiyle tıklayıp “IDM ile indir” seçeneğini seçerek indirmeyi deneyiniz (?)

- Hata mesajı geldikten sonra IDM’in ana penceresinde indirmek istediğiniz dosyayı görebilmeniz lazım, oradan dosyaya sağ tıklayıp “Devam Et” seçeneğine tıklayınız, bu şekilde dosyayı indirebilecektir (?)

Yukarıdaki 2 seçenekte de durum değişmiyorsa eğer o siteden IDM’in otomatik olarak indirmeleri başlatmasını engelleyebilirsiniz, bunun için;

IDM ana ekranında “Seçenekler” –> “Dosya türleri” penceresinde en alt kısımda yeralan “Aşağıdaki adreslerden otomatik olarak indirmeye başlama” kısmındaki “Listeyi düzenle” butonuna tıklayınız, açılan ekranda “İndirme iki defa iptal edildiğinde....” kutucuğu işaretli olsun, en alttaki “Ekle” butonuna tıklayınız ve indirme yapmak istediğiniz sitenin ana domain’ini başında “http://” ve “www.” olmadan buraya giriniz, örneğin; upload.com veya letitbit.net veya turbobit.net gibi, böylece o sitelerden indirme yaparken dosyaya tıkladığınız zaman otomatik olarak indirme işlemine başlamayacaktır.

IDM lisansımı satın aldım ancak lisans numaramı girdiğim zaman "idm sahte bir serial numarası ile kaydedildi kapatılıyor" uyarısı veriyor, ne yapabilirim?

Bu durumun olma sebebi istemeyerek de olsa daha önce IDM'in maalesef crack'li bir versiyonunu yüklemiş olmanızdan dolayı kaynaklanmaktadır. Google.com'da "revo uninstaller" yazılımını aratıp, bu programı kurduktan sonra bilgisayarınızdaki mevcut IDM sürümüne ait tüm öğeleri bu program vasıtasıyla kaldırıp, IDM'i www.internetdownloadmanager.com.tr Download sayfamızdan yeniden kurunuz, akabinde satın almış olduğunuz lisans numarasını programa problemsiz bir şekilde kayıt ettirebilirsiniz.

30 günlük deneme süresinden sonra programı satın almak istemiyorum, internet download manager programını bilgisayarımdan nasıl kaldırabilirim?

Programı kullanmaya devam etmek istemiyorsanız eğer Başlat --> Tüm programlar --> Internet Download Manager --> Uninstall IDM adımlarını takip ederek programı bilgisayarınızdan kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Kaldırma aşamasında "complete" seçeneğini seçerek tüm ekranlara next / ileri diyerek ilerleyiniz, son aşamada bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isteyecektir.

Herhangi birşey indirmeye çalıştığım zaman bağlantı hatası alıyorum, çözümü nedir?

Öncelikle IDM programı içerisindeki "seçenekler" menu'sunden "Vekil sunucu/socks" , "Çevirmeli Ağ / VPN" ve "Bağlantı" sekmelerinde herhangi bir tanımlama yapılmadığından emin olunuz. Probleminiz DNS ayarlarınızla da ilgili olabilir. Ek olarak, antivirüs programı kullanıyorsanız IDM programını "istisna" olarak eklemeniz gerekebilir. Örneğin Kaspersky programı için: "Ayarlar >> Tehditler ve istisnalar >> istisnalar bölümünde ayarlar >> Güvenilir uygulamalar sekmesi >> Ekle"

Internet Download Manager programını bilgisayarımdan tamamen kaldırmak istiyorum, programı kaldırıp yeniden yükleyince lisansımı halen tanıyor, lisansımı bilgisayardan tamamen nasıl temizlerim?

Başlat-->Çalıştır-->Regedit adımlarından Regedit programını çalıştırınız, akabinde [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Internet Download Manager] ve [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Internet Download Manager] kayıtlarını silerek program registry kayıtlarının bilgisayarınızdan silinmesini sağlayabilirsiniz.

Download yaptığım dosyalardan bilgisayarıma virüs / trojan gibi zararlı içeriklerin bulaşmaması için ne yapabilirim?

Dünyanın en popüler antivirüs programı olan Eset Nod32 lisanslarını nod32 key sitemizden çok uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Bilgisayarım son zamanlarda çok yavaşladı, bilgisayarımı formatlamadan nasıl hızlandırabilirim?

Advanced System Care Pro programını kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Kayıt defteri dahil olmak üzere bilgisayarınızı komple temizlemiş ve eski performansına kavuşturmuş olacaksınız. Bilgi için Advanced SystemCare adresimizi ziyaret ediniz.

 

Copyright © 2006 Lacivert Bilgisayar Yazılım ve İnternet Hiz. San. ve Tic. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.
web sitemizde yer alan tüm marka, logo, görsel ve yazısal içeriklerin telif hakları aksi belirtilmedikçe sahiplerine aittir.